Ekonomiczne przywracanie danych z macierzy RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID

photo
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Co to jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID? Najprościej mówiąc, jest to procedura odzyskiwania utraconych danych z macierzy opartej na RAID, która uległa awarii. Aby zrozumieć, dlaczego jest to ważne, należy wiedzieć, w jaki sposób dane są przechowywane w macierzy. W macierzy do przechowywania danych wykorzystuje się szereg mniejszych dysków, a każdy pojedynczy dysk jest określany mianem dysku logicznego. Istnieje wiele powodów awarii urządzenia pamięci masowej opartego na macierzy RAID, a najczęstszą przyczyną jest awaria jednego dysku fizycznego.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 cechy dobrego serwisu.

Jednym z najczęstszych sposobów odzyskiwania danych z tych urządzeń jest użycie oprogramowania. Przywracanie danych z macierzy RAID https://podolog.biz/2021/08/12/wlasnie-dziala-sie-odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-01/ Większość z tych rozwiązań programowych opiera się na strukturze plików NTFS. Pliki są przechowywane w blokach paskowych na dysku twardym. Awaria następuje, gdy jeden z bloków paskowych na dysku jest uszkodzony. Ponieważ wszystkie poszczególne dyski są identyczne, nie jest możliwe, aby jeden z nich był w stanie zlokalizować dane, które uległy uszkodzeniu. Ważne jest, aby mieć możliwość przeglądania wszystkich plików na wszystkich poszczególnych dyskach w celu określenia, który dysk musi być ponownie uruchomiony w celu odzyskania danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w skuteczny sposób

Istnieją dwa typy raid recovery: raid 0 i raid 4. Raid 0 jest najrzadziej spotykany i często jest dostępny tylko w systemach wbudowanych, takich jak netbooki. Zaletą korzystania z raid 0 jest to, że jest bardzo wydajny, ponieważ wykorzystuje prawie całą dostępną przestrzeń dyskową do przechowywania danych i jest w stanie odzyskać najwięcej danych z jednego urządzenia.

Przywracanie danych z macierzy RAID serwis.

Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca, niż jest dostępne w pamięci RAM systemu, nie będzie możliwe użycie odzyskiwania przez raid przy użyciu tradycyjnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. W takim przypadku bardzo przydatna może okazać się aplikacja innej firmy, zwana usługą odzyskiwania z przewodnikiem. Usługa odzyskiwania z przewodnikiem umożliwia odbudowę danych na uszkodzonym dysku przy użyciu partycji. Oznacza to, że zostanie podjęta próba odzyskania danych w systemie raid, ale niektóre części dysku będą nadal bezużyteczne. Wynika to z tego, że uszkodzony dysk został zapisany, ale ponieważ został ponownie zapisany, można go odczytać.

Usługa odzyskiwania danych z przewodnikiem składa się z dwóch różnych części. Pierwsza część to grupa wyszkolonych specjalistów technicznych, którzy wykorzystują swoją wiedzę do całkowitego odtworzenia systemu operacyjnego bez żadnych błędów, a następnie przywrócenia każdej części dysku twardego. Druga część rozwiązania składa się z kolekcji diskinternals, którzy są przeznaczone do uruchomienia skanowania zestawu dysków, jak również kilka podstawowych kontroli w celu sprawdzenia integralności dysku twardego.

Najczęściej spotykany typ RAID zbudowany jest wokół wydajności RAID poziomu 1. Jest to najmniej niezawodny typ RAID, dlatego też wydajność tej opcji spada w momencie wystąpienia awarii. Wszystkie poziomy RAID, w tym raid 0, raid 1 i raid 60, działają w inny sposób i są również podatne na awarie podczas wykonywania kopii zapasowych. Choć niektórzy mogą próbować unikać korzystania z tych typów RAID, są one często najlepszym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania sposobu na szybkie odzyskanie danych.

Przywracanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Pełna kopia zapasowa serwera raid to niezwykle skuteczne narzędzie, które idealnie nadaje się do zapobiegania utracie danych. Gdy kopia zapasowa jest tworzona na całym dysku, jest praktycznie niemożliwe, aby inny dysk mógł spowodować błąd, który doprowadziłby do utraty danych. Ponadto serwer raid umożliwia ponowne zapisanie problematycznych sektorów, a także ponowne podzielenie dysków na partycje, aby przywrócić ich pierwotny stan. Problemy, które mogą wystąpić w tradycyjnym systemie tworzenia kopii zapasowych, nie występują w przypadku tworzenia kopii zapasowych na serwerze raid. Wynika to z faktu, że cały system działa zawsze w tym samym czasie.

Metoda stripingu polega na zapisywaniu danych na wielu dyskach. Dane zapisane na jednym dysku paskowym są w rzeczywistości umieszczane na wielu dyskach. Zaletą tej metody jest to, że prawdopodobieństwo awarii centrum danych jest znacznie niższe. Nadal jednak możliwa jest utrata danych, dlatego zaleca się wykonywanie dwóch lub więcej kopii zapasowych w trybie paskowym. Jeśli dojdzie do awarii, będzie można przywrócić dane poprzez jeden z pasków, oszczędzając w ten sposób cenny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.