Koszt ogrodzenia akustycznego – Jak wybrać odpowiednią markę i zainstalować ją samodzielnie

Koszt ogrodzenia akustycznego – Jak wybrać odpowiednią markę i zainstalować ją samodzielnie

panele-akustyczne-krakow
panele-akustyczne-zewnetrzne

Zakup ogrodzenia akustycznego jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów ochrony domu przed niepożądanym hałasem ze świata zewnętrznego. Istnieje wiele różnych typów dostępnych ogrodzeń i ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się, jak można wybrać odpowiednią markę i zainstalować ją samodzielnie.

Samodzielna instalacja

Składanie dźwiękoszczelnego ogrodzenia może być świetnym projektem DIY. Nie jest trudno stworzyć barierę, która może zablokować dźwięki ruchu ulicznego i innego hałasu z zewnątrz. Możesz użyć różnych materiałów i technik, aby zrobić ogrodzenie, które może być dobrym izolatorem. Może to również pomóc cieszyć się swoim podwórkiem lub ogrodem, nie będąc niepokojonym przez głośnych sąsiadów lub przechodniów.

Po pierwsze, powinieneś określić lokalizację swojego ogrodzenia. Na przykład, jeśli twój dom znajduje się w pobliżu drogi, wysokie ogrodzenie może być problemem. Może to zmniejszyć widoczność dla kierowców i zwiększyć prawdopodobieństwo, że zostaniesz skierowany przez ratusz lub innych urzędników.

Po wybraniu ogrodzenia, które jest odpowiednie dla Twojej lokalizacji, nadszedł czas, aby zainstalować materiał. Możesz wybrać ogrodzenie, które jest zbudowane z impregnowanego drewna lub betonu. Jeśli wybierzesz ogrodzenie akustyczne, upewnij się, że podstawa jest odpowiednio nasączona środkiem do konserwacji drewna. W przeciwnym razie będziesz musiał skorzystać z firmy ogrodzeniowej, aby wykonać zadanie.

Gdy masz już zainstalowane ogrodzenie, możesz użyć różnych materiałów do pokrycia szczelin między drewnianymi deskami. Koc lub zasłona może przekształcić porowate ogrodzenie w barierę, która może skutecznie uwięzić dźwięk. Możesz również dodać gęstość do desek ogrodzeniowych, aby zapobiec przechodzeniu przez nie dźwięku.

Masowo ładowane ogrodzenie akustyczne jest jednym z rodzajów ogrodzenia, które można wykorzystać do wykonania bariery dźwiękoszczelnej. Mass loaded vinyl to ciężki materiał, który jest stosowany do ogrodzenia, aby stworzyć solidną barierę. MLV jest dostępny w rolkach i może być zszywany do ramy ogrodzenia lub mocowany między słupkami ogrodzenia. W zależności od wielkości ogrodzenia, będziesz potrzebował od dwóch do trzech kawałków, aby je pokryć. Do instalacji MLV można użyć zszywacza lub pistoletu do gwoździ.

Jeśli szukasz bardziej trwałego ogrodzenia, możesz rozważyć Colorbond. To ogrodzenie będzie odzwierciedlać wewnętrzny i zewnętrzny hałas. Colorbond jest trwały, ale nie twierdzi, że blokuje hałas. Jest również bardzo łatwy w instalacji.

Możesz również użyć akustycznej folii ogrodzeniowej. Ten rodzaj ogrodzenia jest łatwy do zainstalowania i sprawi, że twój płot będzie wyglądał bardziej jak tradycyjne ogrodzenie. Owijka powinna być w stanie wytrzymać trudną pogodę acoustic fencen i powinna być UV-stable. Powinien również rozciągnąć się aż do ziemi. Będziesz chciał zainstalować okład co pięćdziesiąt do siedemdziesięciu pięciu milimetrów (mm) tak, że całkowicie pokrywa linię wzroku do źródła hałasu. Możesz chcieć pomalować folię, aby wyglądała bardziej jak zwykłe ogrodzenie. Należy również upewnić się, że folia jest wodoodporna. Może to pomóc w zapobieganiu powstawania jakichkolwiek szczelin, co może skutkować kosztami wymiany.

Wybór dobrej marki

Wybór najlepszej marki ogrodzenia jest rytuałem przejścia dla wielu właścicieli domów po raz pierwszy. Jak wszystko w życiu, trochę badań może przejść długą drogę. Najlepszym sposobem na to jest poświęcenie czasu na wykonanie pracy domowej i poprosić o radę. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest wizyta u ulubionego lokalnego specjalisty od ogrodzeń. Możesz poprosić o poradę, jaki rodzaj ogrodzenia kupić i jakie materiały najlepiej nadają się do pracy. Niektóre ogrodzenia muszą być wykonane na zamówienie, ale większość może być zbudowana w ciągu kilku dni.

Zmniejszenie hałasu komunikacyjnego

Zastosowanie ogrodzenia akustycznego może pomóc w zmniejszeniu hałasu powodowanego przez ruch uliczny lub inne źródła. Pierwszym krokiem jest określenie źródła hałasu. Pomoże to w podjęciu decyzji o rodzaju materiału, który należy użyć do ogrodzenia. Możesz użyć materiałów takich jak drewno, kompozyt, a nawet mur. Będziesz także chciał rozważyć rozmiar ogrodzenia i gdzie będzie się znajdować.

Ważną kwestią jest również wysokość ogrodzenia. Im dłuższe ogrodzenie, tym większa szansa na zablokowanie hałasu. Na przykład, ogrodzenie o wysokości 8 stóp jest zazwyczaj minimalną wysokością dla bariery ulicznej. W rzeczywistości często lepiej jest użyć wyższej bariery, aby zmniejszyć hałas. Dzieje się tak dlatego, że zwiększa ona kąt padania fal dźwiękowych, dzięki czemu trudniej jest przez nie przejść.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu dodatkowych pieniędzy, możesz również użyć droższego materiału. Może to być ziemia zbita, blacha stalowa, a nawet cedr. Materiały te są również trwałe i można uzyskać z nich dobry efekt akustyczny. Mogą one jednak nie być tak przyjemne dla oka jak inne materiały.

Inną opcją jest zastosowanie bariery szczelnej. Te dźwiękoszczelne ściany są skuteczne w blokowaniu dźwięku, ponieważ nie ma żadnych szczelin. Najlepsze z nich są zbudowane z solidnej powierzchni i gęstego materiału. Aby dodać gęstości, można zainstalować panele BlocknZorbe z węgla drzewnego. To również doda absorpcję.

Innym sposobem na zablokowanie hałasu z zewnątrz jest użycie bardzo grubego szkła. Dobrej jakości szklane ogrodzenie zablokuje większość dźwięków. Umieszczenie pianki między kawałkami ogrodzenia również pomoże. Oprócz zatrzymania dźwięku, pianka rozprężająca będzie również utrzymywać powietrze z przechodzenia przez ogrodzenie.

Ogrodzenie dźwiękoszczelne może być również wykonane z drewna, muru, a nawet kompozytu. Można również zakupić specjalistyczne kurtyny pochłaniające hałas. Są one często instalowane przez profesjonalistę i mogą pomóc w wygłuszeniu na zewnątrz. Możesz również rozważyć krajobraz z krzewami lub drzewami, aby pomóc z hałasem.

Przy określaniu najlepszego ogrodzenia do redukcji hałasu, chcesz rozważyć jego wysokość, materiały i lokalizację. Będziesz chciał wybrać ogrodzenie, które będzie blokować hałas, ale nie będzie zbyt wysoki lub zbyt daleko od domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku hałasu drogowego. Należy również rozważyć, jak kierunek wiatru może wpłynąć na poziom hałasu.

Możesz również umieścić fontannę lub funkcję wodną przed swoim ogrodzeniem, aby zamaskować hałas. Możesz także posadzić drzewa z tyłu ogrodzenia, aby skuteczniej tłumić hałas.

Ogrodzenie akustyczne może być najlepszym wyborem, jeśli szukasz zmniejszenia ruchu lub innego hałasu. Odbije dźwięk, zanim dotrze do Ciebie, i przechwyci go, zanim odbije się z powrotem do źródła. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zbudowanie ogrodzenia tak blisko źródła hałasu, jak to możliwe.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]