Ogrodzenia plastikowe dlaczego by skorzystasz.

ogrodzenia plastikowe Zalety ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Ogrodzenia PCV, drewniane, łańcuchowe i winylowe – jaka jest różnica? Jakie są wady i zalety każdego z nich? I jak wybrać, który typ jest najlepszy dla Twojej posesji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Oto kilka zalet ogrodzeń z tworzyw sztucznych:

PCV

Polichlorek winylu, czyli PCW, to syntetyczne tworzywo sztuczne, które w ostatnich latach stało się podstawowym materiałem budowlanym. Na całym świecie co roku produkuje się ponad 30 milionów ton PCW, a zdecydowana większość tej produkcji jest wykorzystywana w budownictwie, elektronice i wyposażeniu wnętrz. Ponieważ PCW jest tworzywem syntetycznym, jest lekki, plastyczny i trwały. Jest również nieporowate, co czyni je odpornym na gnicie i pleśń. W rezultacie ogrodzenia z PCV nie wymagają konserwacji lub wymagają jej w niewielkim stopniu. Ponadto są one odporne na warunki atmosferyczne przez cały rok.

Zalety ogrodzeń z PCV są niezliczone. Główną zaletą materiału PCV jest to, że nie rozszerza się i nie kurczy tak jak drewno. W rezultacie w ogrodzeniach z PCV nie powstają szczeliny między panelami. Dzięki temu są niezwykle łatwe w montażu i konserwacji. Ponadto ogrodzenia z PCV nie wymagają dużych nakładów na konserwację, więc można je z łatwością zamontować we własnym zakresie. A ponieważ ogrodzenia z PCV są lekkie, mogą być instalowane przez niemal każdego.

Proces produkcji ogrodzeń z PCV jest bardzo zróżnicowany. Podczas gdy niektóre ogrodzenia są wykonane z hydrauliki PCV, inne nie. Ogrodzenia z PCV produkowane w różnych ilościach mają różną zdolność do degradacji na zewnątrz. Czynnikiem decydującym nie jest skład ogrodzenia, ale stosunek użytych modyfikatorów i stabilizatorów. Istnieje wiele zalet ogrodzeń z PCW, ale żadna z nich nie dorównuje zaletom ogrodzeń z winylu.

Winyl

Jedną z zalet ogrodzenia z winylu jest to, że nie zatrzymuje ono wilgoci ani zapachów. Nie ma też tak nieprzyjemnego smaku jak drewno, więc konie nie będą na nim żerować. Ponadto nie potrzebuje specjalnych izolatorów, aby wytrzymać bezpośrednie uderzenia. W porównaniu z drewnem, winyl ma bardzo wysoką temperaturę zapłonu, dlatego łatwo się elektryzuje. Ta właściwość jest istotna dla osób posiadających zwierzęta gospodarskie. Nie muszą się one również martwić, że spadną z ogrodzenia.

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi i metalowymi, ogrodzenia winylowe wymagają niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna, metalu i innych materiałów, winyl nie gnije, nie łuszczy się i nie plami. A ponieważ nie wchłania wilgoci, ogrodzenia winylowe są również bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jednak podobnie jak drewno, kolor winylu z czasem blaknie, a materiał staje się kruchy. Aby zachować jego najlepszy wygląd, wystarczy od czasu do czasu wyszorować go za pomocą węża ogrodowego i myjki elektrycznej.

Ogrodzenia winylowe są dostępne w różnych kolorach, w tym czarnym i białym, a nawet w odważniejszych odcieniach. Niektóre rodzaje ogrodzeń winylowych mają fakturę imitującą inne materiały. Tego typu ogrodzenia idealnie nadają się do zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa wokół basenów, a także stanowią piękny akcent na trawnikach. Przy wyborze ogrodzenia winylowego można również wybierać spośród kilku różnych materiałów. Jeśli nie jesteś pewien, którego typu potrzebujesz, skonsultuj się z lokalnym profesjonalistą od ogrodzeń, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Drewno

Jeśli rozważasz budowę ogrodzenia swojej posesji, prawdopodobnie chcesz, aby było ono jak najtrwalsze i zapewniało prywatność. Niestety, drewno jest podatne na gnicie i wchłanianie wody, co oznacza, że trzeba będzie je często impregnować i w razie potrzeby wymieniać. Zmniejszy to również bezpieczeństwo i wytrzymałość ogrodzenia. Chociaż drewno może być tańsze w krótkiej perspektywie, wymaga więcej konserwacji i napraw, a być może trzeba będzie zapłacić komuś innemu za jego utrzymanie, co jest kłopotliwe.

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym często występują huragany, będziesz potrzebował ogrodzenia, które wytrzyma określone obciążenie wiatrem. Choć może się to wydawać niewielką różnicą, w strefach występowania huraganów obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów budowlanych w kraju. Jeśli mieszkasz w jednej z tych stref, możesz mieć pewność, że każdy materiał, który wybierzesz, będzie spełniał te normy. Jednak pomimo tych zalet, względna wytrzymałość nie powinna być jedynym czynnikiem branym pod uwagę. Chociaż drewno wydaje się bardziej wytrzymałe niż PCW, należy pamiętać, że tworzywo sztuczne jest bardziej elastyczne i może się wyginać, przez co wydaje się słabsze.

Innym popularnym materiałem na ogrodzenia jest winyl, który jest bardzo trwały. Ogrodzenie winylowe jest wykonane z polichlorku winylu (PCW) i jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym rodzajem tworzywa sztucznego na świecie. Ogrodzenia winylowe są bardziej elastyczne niż inne rodzaje ogrodzeń, ale ich początkowa cena jest wyższa. Ogrodzenia drewniane są również bardziej trwałe, więc koszty ich konserwacji w ostatecznym rozrachunku rekompensują wyższy koszt początkowy. Jakie są więc opcje?

Ogniwo łańcucha

Ogrodzenie z ogniw łańcuchowych ma wiele zalet zarówno w przypadku nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ogrodzenie to jest trwałe i niedrogie, a ponadto zapewnia doskonałe bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń, nie jest ono tak wysokie jak ogrodzenia drewniane lub winylowe, więc złodziejom znacznie trudniej jest je przeskoczyć. Ogrodzenie nie zasłania również widoku, co sprawia, że jest doskonałym wyborem w przypadku ogrodzeń dla jeleni i psich podwórek. Można go nawet użyć do ogrodzenia zewnętrznego basenu.

Ogniwa łańcuchowe do budynków mieszkalnych są zazwyczaj wykonane z drutu tłoczonego niskiej jakości i są pokryte powłoką winylową, która jest nakładana na drut. Materiał ten jest stosunkowo cienki w porównaniu z materiałami wyższej jakości, a powłoka winylowa jest podatna na rozdarcia. Jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności, możemy dodać do ogrodzenia ozdobne listwy lub pnącza, które dodadzą mu elegancji. Oprócz poprawy wyglądu posesji, ogrodzenia z ogniw łańcuchowych są również łatwe w utrzymaniu i nie wymagają częstych napraw.

Kolejną zaletą ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi jest to, że nie trzeba go malować. Na większości typów ogniw łańcuchowych nigdy nie pojawi się rdza, a wszelkie utlenienia materiału są łatwe do usunięcia. Ponadto instalację ogrodzenia z ogniw łańcuchowych można łatwo wykonać samodzielnie, podczas gdy instalacja ogrodzenia drewnianego może pochłonąć dużo czasu i pieniędzy. A ponieważ nie musisz zajmować się wbijaniem dziesiątek słupków w ziemię i malowaniem ogrodzenia, nie będziesz musiał zatrudniać profesjonalnej firmy zajmującej się ogrodzeniami.

Drut z kurczaka

Jeśli chcesz chronić swoje stado przed drapieżnikami i odstraszać dzikie zwierzęta, drut kurczaka jest doskonałym wyborem. Nie tylko zapobiega on wtargnięciu intruzów na teren Twojej posesji, ale jest także skutecznym sposobem odstraszania dzikich zwierząt. Do zainstalowania ogrodzenia potrzebne są podstawowe narzędzia i zszywacz. Potrzebne będą także solidne słupki do zakopania drutu. Po znalezieniu materiałów należy owinąć drut wokół słupków, tak aby krawędzie były napięte. Następnie zmierz długość każdego słupka. Upewnij się, że kupiłeś odpowiednią ilość drutu, aby zapewnić sobie luz, ponieważ drut może się odbijać, jeśli jest odpowiednio wymierzony.

Drut kurczęcy jest zwykle stosowany jako ogrodzenie dla ptactwa domowego. Jest on wykonany z cienkiego, elastycznego, ocynkowanego drutu stalowego o sześciokątnych szczelinach. Jest to doskonały wybór, jeśli chcesz uzyskać ogrodzenie, które jest mocne, ale nie sztywne. Jest ono również łatwiejsze w obsłudze niż siatka metalowa i nie ma ostrych krawędzi, którymi można się skaleczyć. Aby zbudować solidne ogrodzenie, należy rozważyć ułożenie kilku warstw drutu kurzego, jedna na drugiej.

Drut kurczęcy, mimo swojej nazwy, ma wiele różnych zastosowań. Jest to nie tylko doskonały wybór na wybieg dla kurcząt, ale może być również stosowany w ogrodnictwie. Choć większość osób kojarzy drut z kurczaka z utrzymywaniem kurcząt z dala od ogrodu, ma on więcej zastosowań niż tylko to. Może także chronić kwiaty i warzywa przed lisami i skunksami. Siatka z drutu kurczaka może również służyć jako bariera ochronna wokół maszyn, takich jak tartak lub plac budowy.

Polietylen o wysokiej gęstości

Najczęściej spotykanym materiałem na ogrodzenia plastikowe jest kolor pomarańczowy, choć dostępne są również inne kolory. Znane jest również jako ogrodzenie bariery ostrzegawczej. Jest to wytrzymała siatka wykonana z tworzywa sztucznego polietylenowego o wysokiej gęstości. Jego głównym zastosowaniem jest bariera ostrzegawcza na placach budowy. Ten typ ogrodzenia służy również jako płot przeciwśnieżny. Jest bardzo widoczne i niedrogie w porównaniu z ogrodzeniami z ogniwami łańcuchowymi. Można je kupić luzem lub na paletach w celu wygodnego przechowywania.

Wysoka wytrzymałość HDPE na rozciąganie oznacza, że pozostanie ono nienaruszone nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Oznacza to, że ogrodzenie wykonane z HDPE nie będzie się wypaczać, pękać ani łamać pod wpływem stałego nacisku. Ponadto nie trzeba go malować ani impregnować toksycznymi środkami bakteriobójczymi, jak ma to miejsce w przypadku drewna. Dzięki temu można cieszyć się pięknem ogrodzenia bez konieczności martwienia się o jego konserwację. Oto kilka korzyści wynikających z zastosowania ogrodzenia z polietylenu o wysokiej gęstości:

Ogrodzenia rolnicze są narażone na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Na południu mogą panować ekstremalne upały, podczas gdy na północy często występują temperatury poniżej zera. W niektórych regionach często występują również tornada. Powszechne są także ataki termitów i owadów. Ze względu na te warunki trwałe ogrodzenie jest niezbędnym wyposażeniem posiadłości każdego rolnika. Ogrodzenia plastikowe z polietylenu o wysokiej gęstości są bardzo trwałe i odporne na promieniowanie UV. Jest ono również odporne na wilgoć atmosferyczną, sole glebowe i wilgoć.